KW Competition coilovers

Zawieszenia gwintowane KW Competition

Zawieszenia gwintowane KW Competition są wyborem numer jeden wielu najlepszych międzynarodowych teamów wyścigowych. Doskonałe połączenie możliwości do ceny i długa historia zwycięstw w mistrzostwach osiągniętych dzięki wyścigowej technologii KW.

Uniwersalny charakter zestawów zawieszeń KW Competition współpracuje z szerokim zakresem różnych podłoży, promieni zakrętów i zmian wysokości. Zestaw zawieszenia KW Competition jest głównym i niezmiennym wyborem wielu wybitnych teamów wyścigowych na najbardziej wymagający tor na świecie – Nurburgring Nordschleife, aka „Zielone Piekło”.

W VLN, 24h Nürburgring, GT Asia, WTCC, FIA GT1, ADAC Procar – teamy wyścigowe wszędzie polegają na wiedzy i doświadczeniu zawartym w zestawie zawieszenia KW Competition.

Dowiedz się więcej o zawieszeniach KW Competition bezpośrenio u przedstawiciela marki: info@kw-suspensions.pl.

Renomowane centrum testów KW pozwala naszemu działowi wyczynowemu rozwijać się w określonych obszarach ustawiania zawieszenia pojazdów. Do tego używają naszą 7-punktową stacje diagnostyczną która jest w stanie symulować jazdy na torach wyścigowych.
W zależności od rodzaju samochodu wyścigowego, dziennie jesteśmy w stanie zrobić od 50 do 100 pomiarów.

Zawieszenie wyścigowe KW Competition 2-way

Zestaw zawieszenia KW Competition 2 way wyposażony jest w niezależne tłumienie dobicia i odbicia. Może być wykonany z galwanizowanej stali – dla zastosowań, w których wytrzymałość strukturalna jest najważniejsza, bądź z lekkiego aluminium, gdy najbardziej liczy się waga. Dostępne są następujące rodzaje amortyzatorów:

  • Niezależna regulacja siły odbicia i dobicia amortyzatora
  • Wykonane ze stali nierdzewnej „inox”
  • Płynna regulacja obniżenia
  • Przetestowany zakres regulacji
  • Wysokiej jakości materiały przekładające się na długą żywotoność
  • Regulowana siła tłumienia odbicia amortyzatora – 16-stopniowa
  • Regulowana siła tłumienia dobicia amortyzatora – 12-stopniowa

Regulacja odbicia ustytuowana jest na końcu tłoka i umożliwia precyzyjne 16 klikowe ustawienie. Regulacja kompresji znajduje się na dole amortyzatora lub w zbiorniku wyrównawczym i pozwala na dokładne 12 klikowe ustawienie. Poza szeroką gamą zestawów zawieszeń, oferowana jest również realizacja zamówień specjalnych dla niemal każdego rodzaju auta wyścigowego.

    


Competition Manthey-Racing Porsche with KW coilovers

Zawieszenie wyścigowe KW Competition 3-way

Trójdrożne zawieszenie gwintowane KW competition 3-way racing zapewnia 3 niezależne możliwości regulacji. Wolne dobicie, szybka i wolna kompresja. Unikalna technologia zaworów trójdrożnego systemu amortyzatorów różni się od zwyczajnych systemów stosowanych w amortyzatorach typu „mono-tube”. Projekt zapewnia róznież łatwość serwisowania elementów zawieszenia.

Zaprojektowany by być uniwersalnym, system tłumienia pozostaje wysoko wydajny nawet podczas pracy w wysokiej temperaturze, pozostają niezawodnym. Zestawy trójdrożne Competition oparte są na zasadzie „mono-tube” z dodatkowym, regulowanym zbiornikiem. Regulacja odbicia przeprowadzana jest na wstępnie ustawionych zaworach.

W zależności od wersji (18 lub 22 kliknięcia) poziom kompresji może być regulowany w wolnym i szybkim zakresie. Standardowy poziom kompresji jest kontrolowany przez wstępnie ustawiony zawór upustowy. Trójdrożne zestawy Competition wykonane są z wysokowytrzymałościowego aluminium. Przednie kolumny McPherson zaprojektowane są jako odwrócone amortyzatory o średnicy tuby prowadzącej 40 i 45/55mm (dla zastosowań rajdowych). Konstrukcja stalowa to opcja do zastosowań wyścigowych/wytrzymałościowych.

    


Technologia McPherson

Kolumna McPherson zawierająca 40mm wkład zapewnia wyjątkowo sztywną i stabilną na zgięcia konstrukcję. Odwrócony amortyzator posiada prowadzenie w zewnętrznej tubie na standardowym łożysku. Specjalne linearne łożyska dostępne są opcjonalnie. To idealny zestaw do wyścigów na szerokich oponach o miękkiej mieszance wyścigowej.

Przewaga linearnych łożysk KW and standardowymi uwidacznia się szczególnie podczas szybkiego pokonywania zakrętów i hamowania, gdzie siły działające na nie są największe. Łożyska KW zapewniają do 87% mniejsze tarcie od łożysk standardowych.

Zalety linearnych łożysk:
  • odwrócony wkład 40 mm
  • wysoka stabilność i sztywność na gięcie
  • do 87% mniejsze tarcie przy nacisku siły pionowej

KW 7-post rig

Renomowane centrum testów KW pozwala naszemu działowi wyczynowemu rozwijać się w określonych obszarach ustawiania zawieszenia pojazdów. Do tego używają naszą 7-punktową stacje diagnostyczną która jest w stanie symulować jazdy na torach wyścigowych.

 Więcej…

Dowiedz się więcej o KW Competition


Potrzebujesz więcej informacji o zawieszeniach KW Competition
Napisz do nas!

 Zapytaj o zawieszenie KW Competition