Zawieszenie KW Variant 2 „inox-line“

Większa stabilność i komfort jazdy.
Z regulowaną siłą odbicia.

Dla kierowców, którzy potrzebują czegoś więcej niż tylko obniżenia samochodu dedykowany jest gwintowany zestaw zawieszenia KW Variant 2 “inox-line”. Sprężyny ze stali nierdzewnej, odporne na korozję podzespoły, oraz możliwość regulowania siły tłumienia amortyzatorów (16 klików), to dobre powody by zdecydować się na KW Variant 2 “inox-line”.

Więcej komfortu, lub więcej sportu – Ty decydujesz!

We wszystkich zawieszeniach gwintowanych KW, nasz zespół inżynierów opracowuje ustawienia tłumienia dopasowane do konkretnych modeli aut. Zawieszenia przechodzą wielokrotne cykle testowe na północnej pętli toru Nurburgring oraz w naszym siedmio stanowiskowym centrum dynamicznych testów drogowych. Z zawieszeniem gwintowanym KW wrażenia z jazdy są bardziej dynamiczne i bezpośrednie. Dzięki możliwości regulacji siły tłumienia amortyzatorów, z KW Variant 2, kierowca ma większy wpływ na prowadzenie i komfort jazdy. 16 stopniowa precyzyjna regulacja amortyzatorów KW (sztywniejsze, bądź bardziej wygodne) pozwala na ustawienie sztywności bez wpływu na dolny zawór kompresji tłumienia. W zależności od modelu samochodu, zawory odbicia w dwukolumnowym amortyzatorze KW muszą być ustawione w górnym końcu tłoka za pomocą zintegrowanego pokrętła, bądź pokrętła znajdującego się w zestawie. Zwiększając siłę dobicia za pomocą pokrętła, zmiejsza się przechyły nadwozia. Dzięki temu samochód będzie lepiej trzymał się drogi i dzięki zwiększonej stabilności umożliwi szybsze pokonywanie zakrętów. Przy zmianie kół/opon na większe, zestaw KW Variant 2 umożliwi idealne ustawienie prowadzenia samochodu.

Jakość KW – Twoja satysfakcja jest naszą motywacją

Jesteśmy liderem na rynku idywidualnych rozwiązań zawieszeniowych do użytku drogowego i torowego od ponad 15 lat. W każdym miejscu na świecie, kierowcy, producenci samochodów i tunerzy polegają na zawieszeniach KW “Made in Germany”. Każde zawieszenie opracowane i wyprodukowane w mieście Fichtenberg jest poddawane szerokim testom wytrzymałościowym, by sprostać wysokim standardom jakościowym KW. Każde z ponad 4600 rodzajów naszych zawieszeń posiada 12 miesięczną gwarancję.

  • Regulacja siły odbicia tłoczyska
  • Wykonane ze stali nierdzewnej inox-line
  • Regulacja wysokości
  • Zakres regulacji zatwierdzony przez niemiecki TÜV
  • Kompletny zestaw, gotowy do montażu
  • Wysokiej jakości materiały gwarantujące długą żywotność
  • Pełna dokumentacja gwarantująca łatwe użytkowanie

Ustawienie – 16 klikowa regulacja tłumienia

Zestaw zawieszenia gwintowanego KW Variant 2 “inox-line” oferuje 16 stopniową regulację. Regulacja siły tłumienia pozwala na zmianę charakterystyki prowadzenia samochodu na przykład po zmianie kół/opon na inny rozmiar, bądź po założeniu opon zimowych. W zależności od własnych upodobań odporne na warunki atmosferyczne zawieszenie KW może być ustawione sztywniej, bądź bardziej komfortowo. KW Variant 2 przeznaczone jest dla kierowców ze sportowym zacięciem, którzy potrzebują więcej niż jedynie regulacja wysokości.

Regulacja siły odbicia – oś przednia

Zawieszenie gwintowane KW Variant 2

Regulacja siły odbicia – oś tylna

Zawieszenie gwintowane KW Variant 2 Regulacja

Pobierz cennik KW Variant 2

pdf2

Podane ceny w euro do których należy doliczyć podatek VAT Cennik zawieszeń KW Variant 1 / Variant 2 / Variant 3 – 2014

Budowa i zasady działania
zawieszenia gwintowanego KW

KW-Edelstahl-Federbein

Zawieszenie gwintowane KW z kolumną amortyzatora w 100% odporną na rdzę pozwala na regulację wysokości w każdym momencie. Odporny na brud, trapezowy gwint i kompozytowy pierścień gwarantują łatwą regulację wysokości nawet po wielu latach czerpania radości z jazdy.

Pierścień wykonany z polamidu

Polyamid Gewindering

W przeciwieństwie do anodowanych aluminiowych pierścieni, w zawieszeniach KW używamy pierścieni polyamidowych z wkładką ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, nawet pył z klocków hamulcowych, ziarnka piasku i brud nie są w stanie uszkodzić pierścienia.

KW "inox-line" w szczegółowych testach w komorze solnej

  • Wysoka odporność na korozję
  • Niezrównana jakość
  • Stały - perfekcyjny wygląd

Zestaw narzędzi KW

KW Tool-Kit

Każdy zestaw zawieszenia KW zostaje dostarczony wraz z zestawem narzędzi, zawierającym:

- Certyfikat TÜV
- Instrukcję montażu oraz regulacji
- Klucz do regulacji gwintu