Mercedes SLS with KW HLS Hydraulic Lift System

 

Zawieszenie KW HLS – Hydraulic Lift System

Dedykowane dla nisko zawieszonych samochodów sportowych z myślą o bezproblemowym pokonywaniu przeszkód na drodze
Większy prześwit po wciśnięciu przycisku

 

Zestaw HLS powstał dla nisko zawieszonych samochodów, którym wjazd do np. garażu podziemnego, lub przejazd przez śpiącego policjanta może być problematyczny. W zależności od zainstalowanej wersji samochód zostaje podniesiony za pomocą hydrauliki na przedniej osi lub obydwu osiach nawet o 45 mm*. Można w ten sposób zapobiec uszkodzeniom dokładki zderzaka, osłony silnika jak i nawet miski olejowej. W zależności od modelu samochodu zestaw KW HLS dostępy jest jako zestaw dedykowany do danego auta. Jeśli Państwa samochód nie jest jeszcze na naszej liście dedykowanych samochodów, mamy uniwersalny system podnoszenia opracowany przez naszych inżynierów..

*Wartość podwyższenia auta w zależności od modelu samochodu.

 

 

 

Autorskie rozwiązania made by KW

Nasz zestaw KW HLS jest dostępny dla większości super-samochodów jak i nawet do modeli aut kompaktowych. Wszystkie podzespoły tak jak min. przewody hydrauliczne, pompy hydrauliczne są dostosowane do Twojego modelu samochodu. Od Ciebie zależy czy zamontujesz zestaw KW HLS w połączeniu z zawieszeniem KW lub jako zestaw uniwersalny dedykowany dla seryjnych zawieszeń gwintowanych. Na KW zdecydowali się min. Alpina, BMW M GmbH, Mercedes-Benz AMG, Novitec Rosso i wiele innych znanych firm z branży motoryzacyjnej. Zestaw HLS występuje w dwóch wersjach: jako „HLS 2”, który się montuje na przedniej osi oraz jako „HLS 4”, który się montuje na przedniej jak i na tylnej osi i pozwala na podniesienie całego samochodu. Hydrauliczny cylinder jest montowany między talerzykiem sprężyny, a sprężyną. Plusem tego rozwiązania jest to, że jego zastosowanie nie ma wpływu na charakter pracy zawieszenia (brak dodatkowego tłumienia zawieszenia ze strony cylindra). W komplecie ze wszystkimi zestawami KW HLS jest sterownik który jest połączany z elektroniką samochodu i zapewnia żeby samochód od pewnej prędkości powrócił na pierwotną wysokość.

  • dedykowane dla pojazdów z małym prześwitem w celu łatwego pokonywania przeszkód na drodze
  • dostępne jako kompletne rozwiązanie w zestawie z zawieszeniem gwintowanym KW lub jako zestaw adaptacyjny
  • obsługiwane ze środka auta poprzez przycisk z sygnalizacją LED lub opcjonalnie poprzez pilota
  • zestaw można obsługiwać również podczas jazdy z prędkością do 80km/h
  • błyskawiczne zwiększenie prześwitu w przeciągu 4-5 sekund w przypadku zestawu HLS 2
  • cylindry wykonane z aluminium odpornego na korozję

 

×

 

 

Porsche 911 GT3 RS z KW HLS

Wszelkie progi, wyjazdy z garazów podziemnych, przejazdy kolejowe to naturalni wrogowie obniżonego samochodu. Zadrapania, uszkodzenia np. miski olejowej czy dokładki zderzaka to najczęstsze skutki zahaczenia o poziome przeszkody na jezdni. Zestaw KW HLS podnosi samochód do 45 mm po wciśnięciu przycisku i już można przejechać bez problemu przez przeszkodę, która przy normalnej wysokości pojazdu była nieprzejezdna.

 

 

 

Uniwersalny zestaw KW HLS

Podnieś zawieszenie jednym przyciskiem i omiń każdą przeszkodę
Uniwersalny zestaw KW HLS jest dostępny zarówno w wersji na przód (HLS 2) jak i na dwie osie (HLS 4).

 

Ten uniwersalny zestaw może zostać zamontowany wraz z zainstalowanym wcześniej zestawem zawieszenia gwintowanego KW.
Funkcje podnoszenia samochodu są takie same jak przy zestawie KW HLS lift kit.

 

 
×

 Porównaj
zawieszenia KW

KW „inox-line”
w szczegółowym teście solnym


Budowa i zasady
działania zawieszeń KW