Odrestaurowane Porsche 356 – od teraz tylko z regulowanym zawieszeniem KW Classic!

Linia KW Classic czyli zawieszeń dedykowanych do aut klasycznych i youngtimerów  rozszerza się o koleną aplikację pierwszą generację Porsche 356. Zestaw amortyzatorów KW zaprojektowany został z myślą o modelu 356 w wersji A, wersji B, wersji C, jak również wersji sportowych Cabrio i Speedster.

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Fahraufnahme_004

 

Amortyzatory pozwalają na 16-stopniową regulację siły tłumienia i zastępują fabryczny komplet bez konieczności dodatkowych modyfikacji, co ważne przy perfekcyjnych pracach restauracyjnych Porsche 356. Zbudowane od podstaw zawieszenie KW Variant 2 dla klasycznych Porsche zostało również przystosowane od użytku z współczesnymi oponami.

 

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Lieferumfang

 

Już od kilku lat KW automotive projektuje i buduje zawieszenia opracowane przez grono ekspertów własnego działu R&D. Najnowsze technologie współczesnych zawieszeń sprawdzają się nie tylko na torze, ale są również z sukcesami wykorzystywane na ulicy, uzyskują homologację drogową i służą kierowcom na całym świecie.

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Standaufnahme_003

 

Od lat marka skupia swoją uwagę na nie tylko współczesnych, ale i klasycznych modelach Porsche, oferując pełne zestawy zawieszeń regulowanych, zaawansowane rozwiązania dla motorsportu i wiele, wiele więcej.  Zawieszenie z serii KW Classic dostępne do Porsche 956 nie jest zestawem pozwalającym na płynne obniżenie zawieszenia, lecz zestawem regulowanych amortyzatorów przeznaczonych do wykorzystania z oryginalnym zawieszeniem.

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Einbaupositionvorderachse_002

 

 

Współczesne technologie w autach klasycznych

 

Zawieszenie KW Variant 2 w przeciwieństwie do oryginalnych amortyzatorów pozwala na regulację siły tłumienia tłoczyska amortyzaotra (Technologia KW TVR-A). W rezultacie możliwe jest uzyskanie sportowej charakterystyki prowadzenia lub znacznie wyższego komfortu dzięki kilku kliknięciom potencjomtrem umieszczonym bezpośrednio na amortyzatorze.

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_VAundHA-Daempfer

 

Dostępne jest aż 16 poziomów regulacji wpływających na właściwości jezdne Porsche 356.

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Zugstufeneinstellung_HAKW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Zugstufeneinstellung_VA

 

Instalacja amortyzatorów KW nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji konstrukcji samochodu, ponieważ zawieszenie KW montowane jest w miejscu fabrycznego amortyzatora. Charakterystyka amortyzaotrów KW została zaprojektowana w sposób pozwalający na bezinwazyjną pracę z fabryczną konstrukcją i twardością zawieszenia.

 

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Fahraufnahme_003

 

Uzyskany efekt sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla aut odrestaurowanych, użytkowanych na ulicach, których zadaniem jest dostarczać kierowcy jak największej przyjemności z jazdy.

 

KW_Klassik_Fahrwerk_Porsche_356_Standaufnahme_001

 

KW automotive oferuje również możliwość przygotowanie indywidualnego zawieszenia dedykowanego do Porsche 356, które zostanie przygotowane w oparciu o konsultacje i wymagania odbiorcy.

Emory_Motorsport_Porsche_Momo_356_RSR_Outlaw_001